Zakladatel JamRocku vydává debutové písničkářské album. Pracoval na něm 7 let.
16.1.2014
20.00

Jako manažer pomohl několika kapelám a navíc založil a provozuje populární hudební festival JamRock v Žamberku. Nyní si Libor Pavlata vyzkouší novou roli. Vydává debutové písničkářské album s názvem Nic Nemusíš (LP Records). Přestože jde o prvotinu, výčet muzikantů, kteří se na nahrávání podíleli, vzbuzuje respekt. Nechybí mezi nimi například kytarista Jan Ponocný (Meky Žbirka, Ivan Král…), respektovaný zvukař a hudebník Milan Cimfe, klavírista a zpěvák Pavel Bohatý (Vladimír Mišík), pedalsteel kytarista David Babka (Greenhorns) nebo přední český výrobce kytar Honza Šťovíček. Za mikrofonem se pak objeví i Lenka Dusilová nebo dcera Petra Kalandry Karolína Kalandrová.

 

Nikoho z nich jsem nepřemlouval. Poté, co slyšeli moje demáče, mi sami nabídli účast a nabídka takových muzikantů se neodmítá,“ krčí rameny písničkář s cohenovsky zabarveným hlasem Libora Pavlata. Písničky píše už 30 let a v mládí vystupoval po klubech jako „folkař“. Skladby na debut pocházejí z posledních sedmi let a zpočátku ho vůbec nenapadlo, že by je vydal na CD. „Jednotlivé písně jsou o stavu tohoto světa a něco málo o vztazích muže a ženy. Jako dík trampskému, dnes již zmizelému světu, jsem tam přidal i dvě, které mohou působit naivně, ale to k trampingu a mládí patří,“ popisuje Libor Pavlata, který CD natočil ve svých srubech Haida v Českých Petrovicích. Právě tam vznikala i nahrávka Wabiho Daňka a Ďáblova stáda.

Video

Nahrávku hodlá Pavlata pokřtít ve čtvrtek 16. ledna v Divišově divadle v Žamberku, kde zahraje s plnohodnotnou kapelou, včetně hostující Lenky Dusilové nebo kytaristy Honzy Ponocného. „Mě baví dělat kytaristu těm, kteří jsou pro mě u nás ve svým stylu nejlepší. Zahrát si bigbít s Ivanem Králem, pop s Mekky Žbirkou a normální písničky s Liborem Pavlatou,“ říká Ponocný, známý také jako Circus Ponorka.

Kmotry nahrávky budou František Černý z Čechomoru a Michal Hrůza.