The Tap Tap mají novou desku Noha na kolejích
6.12.2016
18.00

Kapela The Tap Tap tuto sezonu opravdu nezahálí. Na jaře tohoto roku uvedli unikátní divadelní představení Nefňuka, které se s velkým úspěchem stále hraje na Nové scéně Národního divadla. Před několika dny vyšla u vydavatelství Paseka kniha s názvem The Tap Tap – Řiditel autobusu.

 

Autorka Lucie Fialová v ní popisuje dlouholetou hudební dráhu této unikátní kapely, najdete zde i almanach černého humoru o lidech s handicapem a zpěvník ke starším i nejnovějším písničkám Tap Tapu s akordovými značkami.

Dosavadní diskografie kapely zahrnuje tři studiová alba a čtyři živé nahrávky mikulášských koncertů ze Státní Opery v letech 2010, 2011, 2014 a 2015.

 

Tuto kolekci letos v říjnu doplní žhavá novinka nazvaná Noha na kolejích.

Název je odvozen od titulní písničky na motivy životních příběhů Lou Fanánka Hagena, Wabiho Daňka a všech dalších, kterým vlak vzal kus duše nebo těla. Hudbu a texty obstarali Tomáš Belko, Matěj Belko, Rudolf Brančovský, Jan Kalina, Pavel Bělobrádek, Jiří Ornest a Šimon Ornest.

 

V připravovaném videoklipu k Noze na kolejích si zahrají frontman kapely The Tap Tap Jiří Holzmann, Lou Fanánek Hagen, Wabi Daněk, Xindl X, Dáda Patrasová, Kamil Střihavka, Petr Čtvrtníček a Matěj Ruppert.

 

CD Noha na kolejích i kniha The Tap Tap – Řiditel autobusu jsou neklamnou předzvěstí připravovaného tradičního Taptapáckého Mikulášského koncertu. Ten letos vyjímečně (kvůli plánované rekonstrukci Státní opery Praha) proběhne 6. prosince od 18:00 ve Foru Karlín.

Hlavním hostem večera bude host z USA – neuvěřitelně talentovaná zpěvačka a hudebnice Gaelynn Lea.