Švédové THERION se představí 12. prosince v Brně!
12.12.2013
20.00

zdroj: archiv kapely

THERION (swe)

ARKONA (rus)

SOUND STORM (ita)

THE DEVIL (uk)

 

12. prosince 2013, Brno – Semilasso

 

Neexistuje příliš mnoho kapel, které by se na vývoji metalové hudby podepsaly stejně jedinečným způsobem, jako švédští Therion. Seskupení kolem ústřední osobnosti Christofera Johnssona dokázalo za dobu své existence vytvořit díla více než originální, jak po zvukové, tak obsahové stránce. Díla, která se významnou mírou podílela na vytvoření a rozvíjení hudebního žánru dnes známého jako symfonický metal.

 

Cestu Therion k tomu, čím jsou dnes, můžeme počítat na dlouhých pětadvacet let. Kapela vznikla v roce 1988 jako čistě death metalový akt. Již s třetím albem „Lepaca Kliffoth“, jemuž předcházelo miniCD „Beauty in Blafl“, Therion lehce naznačili styl, kterým se měla jejich tvorba do budoucna ubírat, avšak nebylo ještě možné plně předvídat, že půjde o hudbu, jež díky své ojedinělosti bude přijata s ovacemi mezi pravověrnými metalovými fanoušky kapely z let minulých a stejně tak pronikne k uším širšího okruhu nemetalových posluchačů především díky své nadstylovosti.

 

Stalo se. V roce 1996 stvořil Christofer Johnsson metalově-symfonický milník, pojmenovaný „THELI“. Z alba znějící bezchybné spojení operně symfonických elementů protkané klasickými metalovými motivy a gothickými závany, dokázalo doslova uchvátit masy a Therion se tímto počinem octli mezi průkopníky této nesourodé, přesto v jejich podání naprosto celistvé, hudební mozaiky.

 

Přes komplexnost jejich tvorby, Therion nikdy nenechávají jejich jedinečná díla odpočívat pouze v mediálních stopách nosičů. Naopak, materiál úspěšně prezentují skrze živá vystoupení! Ostatně, lze se přesvědčit na dosud posledním albu „Les Fleurs du Mal“, které nám kapela, spolu se svými dalšími skvosty, naservíruje živě v Brně.

 

Roli předkapel si tentokrát na svá bedra vzala ruská ARKONA, italští SOUND STORM a britská formace THE DEVIL.

 

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích.

 

Bližší informace na www.obscure.cz.