Rockový podzim ve znamení Kabát Tour 2017
28.11.2017
20.00

Léto je ve znamení hudebních festivalů a tak většinu kapel potkáme na podiích pod širým nebem. Pro fanoušky je to také větší příležitost vidět několik svých oblíbenců na jednom místě. Turné potom zahajují na podzim, celkem logicky, když už se venku být prostě nedá, nebo jenom vyjímečně. Nejinak je tomu u kapely Kabát, která na říjen a listopad chystá dlouho očekávané halové Kabát Turné 2017. V létě se sice kluci ještě objeví u našich sousedů na Slovensku v rámci Topfestu na letišti v Piešťanech, ale potom už budou veškerou energii směřovat právě na podzim.

 

S kapelou Kabát jsem měla možnost mluvit před půl rokem při příležitosti autogramiády jejich 4nosiče Kabát 2013-2015, kdy o pár dní později vyhráli Zlatého Slavíka. Rozhovor si můžete přečíst zde. To už se proslýchalo, že turné bude. A opravdu, přesně na čerty a Mikuláše se 5.prosince 2016 odstartoval předprodej.

 

Během měsíce a půl Kabáti odehrají neuvěřitelných 19 koncertů a skutečně tak projedou republiku skrz naskrz. Turné bude odstartováno 11.10. v Chomutově a kapela navštíví nejen velké haly a zimní stadiony. Chtějí přivézt svou show i do menších měst, jako je právě Chomutov nebo třeba Znojmo či Třinec a být tak svým fanouškům doslova a do písmene nablízku. Takže pokud budete chtít, určitě se na koncert dostanete a nebudete muset cestovat přes půl země. Kabáti jsou sice na počet vystoupení během roku skromnější, ale v tomto případě je jasné, že na to nejlepší se vyplatí počkat. V rámci turné si kapelu užijí i slovenští fanoušci, konkrétně v Košicích a Bratislavě. To bude premiéra i pro samotné Kabáty, protože bratislavský stadion Ondreja Nepelu je snad jediný velký stadion, kde ještě nehráli.

 

Kapela nabídne fanouškům novinku, kterou bude stání u podia, přímo v srdci celé scény. Vrací se totiž k osvědčenému konceptu – stage uprostřed haly. V playlistu se objeví hity, bez kterých si nikdo koncert nedovede představit a hlavně výběr z posledního alba DO PEKLA/DO NEBE.

 

Vstupenky zakoupíte v síti ticketportal.cz