RockOpera Praha zve na Riverfest!
15.7.2017
12.00

RockOpera Praha bude jednou z hlavních hvězd pátého ročníku Riverfestu, přestože světla rockových ramp přes prázdniny na domovské scéně v Holešovicích utichnou. Divadlo má připraveno živou show, ve které se vám představí všichni hlavní protagonisté opery a přivezou průřez svou operní tvorbou. A nebudete ochuzeni o nic, co znáte z divadla. Samozřejmostí vystoupení je ohňová show, akrobacie na šálách i taneční výstupy, podpořené skvělými hlasy Viktora Dyka, Lukáše Písaříka, Jirky Zonygy, Pavly Forest či Žántí. Přímo pod otevřeným nebem tak uslyšíte a uvidíte to nejlepší, co RockOpera Praha nabízí.

 

Riverfest se bude konat v sobotu 15.7.2017 v Tábořišti u Karla, v krásném prostředí Českého Šternberku.

 

Kromě RockOpery Praha vystoupí na festu známá folkrocková formace České srdce, Plán B (s Lukášem Písaříkem) nebo Self-Defence. Program celého festivalu najdete na webovkách RockOpery.

Na začátku června proběhla slavnostní premiéra Malého prince. Já sama jsem na tuto operu velmi zvědavá, postava blonďatého chlapce, který na své pouti navštěvuje planety, mě provází od dětství, ale teprve v dospělosti jsem pochopila myšlenky, které útlá bílá knížka ukrývá. Proto se těším na zpracování tohoto námětu a věřím, že autorka libreta Pavla Forest, si s tímto klasickým dílem poradila skvěle, jako se všemi předchozími předlohami. Titulní role se spolu s Marií Steigerwaldovou ujala zároveň režisérka celého představení Irina Andreeva, osobitá umělkyně, která představení obohacuje o prvky nového cirkusu a spektakulární show. Třešničkou na dortu je role letce v podání Kamila Střihavky. Nebojte se vzít na představení i své děti, námět Malého Prince má co říct všem generacím.