Příbramské divadlo přivítá Petru Janů a Václava Noida Bártu
25.10.2017
19.00

Příbramské divadlo Antonína Dvořáka se pomalu připravuje na novou sezónu. A že se bude opravdu na co těšit!  Kromě divadelních představení nabízí divákům pravidelně hudební vystoupení různých interpretů, většina z nich bývá velmi rychle vyprodaná. Z loňského roku bych ráda zmínila akustický koncert Kamila Střihavky, ze kterého jsme také přinesli fotoreportáž.

 

V následujících podzimních dnech nás čeká nahlédnutí pod pokličku hned několika hudebních žánrů. V druhé polovině září se představí Ivan Hlas trio. Toto komorní uskupení je založené na zpěvu a precizní akustické hře dvou kytar a violoncella. Přináší poezii Hlasových textů a protože muzikanti jsou ovlivněni jak hospodským blues, tak i rokenrolem nebo městskými baladami, jedná se o hudbu doslova lidovou, v dobrém slova smyslu.

 

Měsíc říjen bude zahájen swingovou hudbou dámského tria Sestry Havelkovy. Představují posluchačům hudbu 20. a 30. let minulého století, a to s velkou grácií, elegancí a humorem. Sestry Havelkovy byly původně součástí Originálního synkopického orchestru, později Melody Makers Ondřeje Havelky a i v současné době můžeme tato tělesa slyšet na společných koncertech. Takže milovníci starých časů a filmů pro pamětníky by si rozhodně tento koncert neměli nechat ujít. Dámy budou vystupovat v krásných prostorách Galerie Příbram, které nabízí komornější prostředí s výbornou akustikou. V loňském roce jsme se zde zúčastnili večera plného chansonů se Chantal Poullain.

 

Naprosto jiný hudební žánr nabídne Ivan Mládek a jeho Banjo Band. Známé písničky, stálí muzikanti, vtipné mluvené slovo a vystoupení komiků – i to je záruka příjemně stráveného večera.

Ve středu 25.10. otřesou velkou příbramskou scénou rockové tóny a neobyčejný hlas trojnásobné zlaté slavice Petry Janů se skupinou Amsterdam. Petra přiváží nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět nejznámější pecky této zpěvačky, ale i zbrusu nové písničky. Jako hosta si na své vystoupení pozvala sympaťáka, muzikálového kolegu a výborného zpěváka Václava Noida Bártu, na jehož vánočním koncertě také naše redakce nechyběla.

 

 

Nejsou to zdaleka všechny hudební akce, které Divadlo Antonína Dvořáka nabízí. Pro více informací navštivte jejich webové stránky a pokud to nemáte do Příbrami daleko, určitě si vyberete.

 

(zdroj fotografií Peter von Reichenberg a Lenka Hatašová)