Wine for Help Fest 2017 – pomoc potřebným!
12.7.2017
19.00

12. července 2017 od 19 hodin na lodi Cargo Gallery na náplavce Rašínova nábřeží vystoupí Pavel Callta, Sabina Křováková, Jakub Ondra, Alžběta Kolečkářová, Michal Horák a Josef Vágner v rámci benefičního akce Wine for Help Fest 2017. Koncertem budou provázet Jitka Nováčková a Jarda Brousil.

 

Součástí aukce bude charitativní tombola a aukce vína Cassino delle vie 2014 z vinařství Tenuta Il Palagio podepsaná hudební legendou Stingem – majitelem uvedeného vinařství.

Vstupné dobrovolné! Výtěžek koncertu bude rozdělen do několika rodin, které zasáhla smrtelná mukopolysacharidosa. Dětem, které pomáhají s péčí o své nemocné sourozence splníme jejich prázdninová přání. Pošleme na letní tábor nebo s celou rodinou na relaxační víkend. Konkrétní rodiny budeme vybírat podle míry omezení zdravých sourozenců a finanční situace. Cílem je sourozence nemocných dětí psychicky podpořit, jejich úloha je velmi těžká a podporu nejen potřebují, ale především si ji zaslouží. 

 

Nadační fond Wine for Help 

Nadační fond Wine for Help jsem založil po osobní zkušenosti s mukopolysacharidosou. V šestnácti letech jí podlehl můj bratr Honzík Psychicky to bohužel neustála moje mamka, která rezignovala na život a před třemi lety zemřela vinou těžké deprese. Naším přáním a posláním je, aby se podobná situace nemusela nikdy opakovat v žádné rodině, která bojuje s touto nezvladatelnou nemocí. Pro rodiče i sourozence je psychicky náročný nejen odchod člena rodiny ale i průběh nemoci. Do určitého věku se nemocné dítě vyvíjí stejně jako jeho vrstevníci. V předškolním věku se ale začne vývoj otáčet a vše co se dítě doposud naučilo zase zapomíná, postupně mu odumírají všechny orgány a úmrtí je bohužel nezvratné. 

Všichni se aktivitám nadačního fondu věnujeme ve svém volném čase, při svém stálém zaměstnání a bez nároku na honorář. Náklady na organizaci koncertů stahujeme na minimum a díky tomu se nám daří vždy téměř celou částku věnovat tam, kam patří. Spolupracujeme jen s těmi, kteří do toho jdou s chutí a nedělají to jen proto, že se to musí. Tato naše filzofie se odráží ve výborné atmosféře našich akcí. 

 

Pro získání více informací o mukopolysacharidose a osudu rodin, které tato nemoc zasáhla přikládám elektronický almanach mapující 20 let společnosti věnující se mps: http://svp-vzacnaonemocneni.cz/mukopoly/almanach/flipviewerxpress.html

 

Partneři akce: Europcar, Koučink Centrum, BrainZone, AF BKK tiskárna, Cargo Gallery, Tempo Allegro