V PŘÍBRAMSKÉ ARÉNĚ SE VZPOMÍNALO NA BAKČU

Letos to jsou tři roky od smrti Petra “Bakči“ Bakalerova, jednoho ze zakládajících členů kapely E!E.  Tradičně si přišli na Indiána zavzpomínat přátelé a fanoušci do příbramského Music clubu ARÉNA a to 16.11. Kromě kapely E!E si na podiu zahrály i kapely Compromysh, Nástroj Snahy a VHS.

 

Koncert začínal v 19:30 a jako první se představila příbramská kapela Compromysh, která představila prvním návštěvníkům nejen nové  písničky Balada, Automat na štěstí nebo Kamion z připravovaného CD “…mezi vším“.  Čtveřice, i když v poněkud pozměněné sestavě hraje od roku 2005. Během jejich koncertu se začal sál pomalinku plnit a přítomní si užívali kouzla pátečního večera. Compromysh  vystřídala příbramská rocková kapela Nástroj Snahy. Tahle parta se dala dohromady v roce 1993 a od té doby vydali tři alba, na kterých vyšly písničky jako Čůčo, Ohně nebo Hezká holka z gymplu. Během jejich koncertu se začal parket poměrně zaplňovat, fanoušci postávali u baru a v sále panovala příjemná atmosféra, kterou potrhovali první “tančící“ fanoušci na parketu. Za zády muzikantů bylo plátno, na kterém byl promítán celý koncert a tak ti, kdo obsadili křesílka v horním patře měli řádný rozhled.  Saxofon a trubka, nástroje které neodmyslitelně patří ke kapele, příjemně rozbíjely rockový styl kapely.  A pro ty kteří zapomněli že se blíží Vánoce, nezapomněla kapela omotat svítící řetězy kolem mikrofonů a nasadit si na hlavu vánoční čepice.

 

Další se představila kapela VHS, punk-rocková kapela z Krkonoš. V roce 2005 se dala kapela dohromady a vyšla jí dvě alba. Na VHS (Volné hudební sdružení), byl sál už zaplněn, hořejší patro se prohýbalo pod náporem fanoušků a panáky tekly proudem. Kdo při předchozích kapelách seděl, nebo jen tak postával, při téhle kapele se musel přidat do davu pogujících fanoušků. Během koncertu kapely E!E se ze židlí zvedli opravdu všichni. Ještě aby ne. Jak jinak vzdát čest a uctít památku Bakči, než při pořádném pogu, s pivem v ruce.Nebo se zelenu u baru. Příbramská punková kapela E!E zavzpomínala v ARÉNĚ na jednoho ze zakládajících člunů kapely Petra “Bakču“ Bakalerova, který zemřel 15.12..2013 po dlouhé nemoci. Kapela společně s fanoušky si nemohla připomenout působení “Bakči“ v kapele jinak než tím, že zahrála nejznámější songy jako Humusák, Nasraná neb Číro.