The Tap Tap proti rasismu
21.3.2012
20.00

foto: archiv kapely_www.tomasmartinek.cz

 

Rasismus se rodí z nedostatku tolerance, pochopení a porozumění. Bezpochyby nejúčinnější zbraní proti jakékoli diskriminaci nebo fobii je humor a nadhled. Těmito zbraněmi můžete zabojovat proti rasismu s kapelou The Tap Tap, která zastupuje jednu z mnoha menšinových sociálních skupin – handicapované. Hrát ale umí i pro většinu, jak uvidíte na koncertu 21. března v rámci akce Lucerna proti rasismu. The Tap Tap vystoupí od 21 hodin se svými hosty a představí další hudební novinky.

 

První jarní den je zároveň mezinárodním dnem proti rasismu. K této příležitosti se v Lucerna Music Baru sejde několik hudebníků a představí originální aranže známých i nových písní. Večer budou moderovat Ester Kočičková a Láďa Angelovič z The Tap Tap. Spolu s kapelou zazpívá Ester svou „Árijskou lidovou“ s chytlavým refrénem „Ještěže nám blondýnám vždycky nalejou“. Poprvé si The Tap Tap zahrají song od kapely „Láska vole“ s názvem „Kdybych byla mrcha“. Song je „archetypickým“ povzdechem všech žen, které trpí nepochopením ze strany mužů. K této písničce vznikla zhudebněná reakce nepochopených mužů, kterou zazpívá Jarda Svoboda ze skupiny Traband spolu s frontmanem Tap Tapu Jiřím Holzmannem. Píseň se jmenuje „Kdybych já byl xindl“ a jejím autorem je Xidl X.

 

Jarda Svoboda si s Tap Tapem zazpívá i vlastní hit „Černej pasažér“, který svým názvem výborně ladí k tématu večera. Zazní také populární „Známka punku“ nejen pro punkovou menšinu obyvatelstva. S tématem rasismu a černobílým vnímáním světa si báječně pohrál král popu Michael Jackson ve svém slavném hitu „Black or White“. Na koncertě jej uslyšíte v originální aranži, za doprovodu Tap Tapu zazpívá Tonya Graves.

 

„Hrdí bychom měli být na to, co sami za sebe v životě dokážeme, ne na to, jací jsme se narodili. Nejmenší menšina je nakonec vždycky jednotlivec. Proto bychom zpochybňování, nebo upřednostňování práv jakékoli skupiny obyvatel měli brát velmi osobně a využít každé možnosti vyjádřit svůj názor,“ vysvětluje kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

 

O antirasistickou afterparty se postará selektor Radia 1 Gadjo.cz & live: Jam Sound System.

 

Koncert se koná v rámci akce LUCERNA PROTI RASISMU, kterou pořádá společnost Opona. V mezinárodní den proti rasismu se dále uskuteční vernisáž výstavy proti rasismu v pasáži paláce Lucerna, premiéra filmu Poslední let Petra Ginze. Součástí akce je také výstava o Petru Ginzovi a programy pro školy.

 

Vstupné na koncert: 150,- Kč.

V ceně je volný vstup na předpremiéry filmu Poslední let Petra Ginze, které se uskuteční rovněž 21.3. od 15.00 a od 17.00 v kině Lucerna.

Vstupenky prodává Ticketpro a Lucerna Music Bar.

 

Více informací najdete na webu: www.thetaptap.czwww.lucernaprotirasismu.cz