Sonny Rollins, nejlepší jazzový muzikant roku, vystoupí na festivalu Struny podzimu!

foto: archiv kapely

 

Saxofonový velikán Sonny Rollins, který vystoupí 31. října na závěrečném koncertu festivalu Struny podzimu, získal v úterý večer tři jazzové ceny Jazz Awards, včetně ocenění pro nejlepšího hudebníka roku. Rollins si odnesl také ocenění album roku za Road Shows, Vol. 2 zahrnující živé nahrávky z koncertů v Japonsku i z koncertu v New Yorku k jeho 80. narozeninám a cenu pro nejlepšího tenorsaxofonistu. „Narodil jsem se s určitým nadáním, za které jsem vděčný. Kopíroval jsem své předchůdce, učil jsem se od nich a za to jim děkuji,“uvedl Rollins při udílení cen. Jazz Awards uděluje Asociace jazzových novinářů.

 

Sonny Rollins ve svých blížících se 82 letech je zpět na turné a kritici i publikum nad energií jeho koncertů žasnou. Na den přesně, po dlouhých třiceti letech, vystoupí ve velkém sále Lucerny před české publikum. S neuvěřitelným elánem Rollins dokazuje, že jeho kariéra zdaleka není u konce. „Sonny Rollins na svých koncertech předává čistou radost z hudby a vzácnou životní rovnováhu osmdesátníka,“ ohodnotil jeho nedávné vystoupení deník Telegraph. Suverénní improvizátor s nepřekonatelnou invencí, který obohatil sbírku klasických jazzových standardů řadou skladeb. Cenu Jazz Awards pro nejlepšího hudebníka roku získal Rollins podruhé.  Koncert je pořádán ve spolupráci s P&J Music.

Ocenění včera získali také Vijay Iyer  a Regina Carter, které tuzemskému publiku představil festival Struny podzimu v předchozích letech.
Více informací na www.strunypodzimu.cz.