QUEEN s Adamem Lambertem odehrají v ČR jediný koncert!
1.11.2017
20.00

Naprostá legenda – kapela Queen přijede v listopadu do Prahy, aby vystoupila společně se zpěvákem Adamem Lambertem na jedinečném koncertě.

 

Když se po pádu Železné opony otevřely hranice a pozvolna k nám začal proudit čerstvý vítr, můj táta mi z Německa přivezl tři trička, která byla v té době u nás nevídaná. Jedno bylo s Mickey Mousem – oboustranné, na druhém byl portrét Michaela Jacksona a to třetí bylo celé bílé, vepředu s velkou korunou, dvěma lvy a nápisem Queen. A přesně v tom okamžiku, kdy jsem ho vybalila, zamilovala jsem se. Nejprve do kusu oblečení, protože jsem neměla ani ponětí, co to znamená, ale v momentě, kdy jsem uslyšela první písničku, rozšířila se moje láska na celou kapelu.

 

Britská kapela začala psát svou historii už v roce 1968, tehdy ještě pod názvem Smile. Poprvé jako Queen vystoupila až v roce 1971. A od té doby jejich hvězda stoupá strmě vzhůru. Za dobu své existence vydali 15 studiových a 5 živých alb, téměř bezpočet kompilací a singlů. Jejich nahrávky pravidelně obsazovaly první příčky celosvětových hitparád, byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame (u nás Rokenrollová síň slávy) a o rok později i na Holywoodský chodník slávy.

 

V roce 1991 čekala kapelu obrovská zkouška, zemřel zpěvák Freddie Mercury. Ale Queen vydržel a nerozpadl se ani v roce 1997 po odchodu baskytaristy Johna Deacona.

Velmi zajímavé bylo spojení této kapely s operou – Bohemian Rhapsody sklízela opět celosvětové úspěchy a duet s názvem Barcelona, ve které zpíval Freddie s operní divou Montserrat Caballé, taktéž.

 

1.listopadu 2017 vystoupí Queen se zpěvákem Adamem Lambertem. Přestože každý zná nenapodobitelný hlas Mercuryho, Lambert patří mezi malou skupinu zpěváků, kteří jsou schopni náročné party zazpívat. A tak hity jako We will rock you nebo We are the champions získávají  zcela originální zvuk.Kapela tím pádem dostává trošku jiný sound, ale Queeni zůstávají a hrají dál ve skvělé formě. O2 aréna tak zažije jedno z neopakovatelných vystoupení této legendy. Budete tam s námi?