Program „Rock Café“  Únor /February 2012

www.rockcafe.cz

1. st/wed Slam Poetry Exhibice vol. 5″: Na exhibicích slam poetry v Rock Café se již klasicky představuje česká špička oboru. Tentokrát své síly poměří nejlepší čeští slameři: Jan Jílek, Bohdan Bláhovec, Bio Masha, Mruczivák, Pavel Klusák, Taktika a další… Tradičně bude jedno místo v soupisce vyčleněno pro „černého koně“, který si může vyzkoušet své umění slam poetry s těmi nejlepšími! Více na: www.facebook.com/slampoetry; 20.30 (150,-)

 

2. čt/thu FORBIDDEN FRUIT CLAN feat. MC HENRY D. (live hip-hop band, CZ/ZAM),
Henry D. and DJ Black Jesus, MC Justice 20.30 (100,-)

 

3. pá/fri HOLDEN CAULFIELDhttp://bandzone.cz/holdencaulfield (křest připravovaného EP), PETER PAN COMPLEX http://bandzone.cz/peterpancomplex, THE DOGSBODIES http://bandzone.cz/thedogsbodies, OLIVERMcGILLICKhttp://bandzone.cz/olivermcgillick 19.30 (95,-/100,-)

Holden Caulfield vydávají nový singl s názvem Merry Christmas Pauline. Singl je z připravovaného EP, které se kapela chystá vydat po dvou letech své existence. „Dostali jsme se do fáze, kdy jsme chtěli světu ukázat, že jsme se toho od doby, kdy nám bylo šestnáct a vydali jsme úplně první EP, hodně naučili. Proto jsme se zase zavřeli do studia, abychom nahráli nové věci, které budou zachycovat, v jakém stádiu se kapela nachází. Věříme, že je to dobré stádium…“ prozrazuje zpěvák a basák Martyn Starý. Spolu s Martynem, kterého můžete znát z kapely LUNO, se na Holden Caulfield podílí kytarista Timon Svoboda a bubeník Jiří Cmunt. Všichni tři se potkali před sedmi lety na střední škole a již tehdy začali společně tvořit. Připravované a zatím bezejmenné EP točí Holden Caulfield s producentem Borisem Carloffem (Sunshine, Kryštof, Airfare, A Banquet, …) a Lukášem Chromkem (Airfare) a výsledek jejich společné práce budete moci slyšet již brzy.

 

4. so/sat „MUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entrance!!!

 

5. ne/sun „MUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entrance!!!

 

6. po/mon „Kino“Před úsvitem

USA / Rakousko / Švýcarsko, 1995, 97 min, Režie:Richard Linklater, Romantický / Drama

Vášnivá a inteligentní romance francouzské studentky a mladého Američana, kteří se potkají v rychlíku z  Budapeště do Vídně. Čeká je neobyčejných čtrnáct hodin strávených neplánovanou expedicí po Vídni… (oficiální text distributora) 19.00 (59,-)

 

7. út/tue „FreeZone“: 1st CHOICE http://www.firstchoice.cz(10 let kapely!!!) + hosté: FLATTUS http://www.flattus.cz, ALGORYTMUS http://bandzone.cz/algorytmus 20.00- vstup zdarma/free entrance!!!

 

8. st/wed XAVIER BAUMAXAhttp://xavi.litvinoff.cz/ 20.30 (200,-)

XAVIER BAUMAXA – buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné.

foto: archiv kapely

 

9. čt/thu „MUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entrance!!!

 

10. pá/fri „Strejda Mucho 45 B-Day Party!!!“: PLEXIS http://www.plexis.ic.cz, HEJTMAN http://www.hejtmanband.com , CLIMAX http://www.climax.wz.cz; 20.00 (150,-, vstupenky pouze v místě)

 

11. so/sat „Zimní Mini Fest“ :NeoSound http://bandzone.cz/neosound, SIMPLE MUFFIN http://www.simplemuffin.cz, SYNDROMhttp://www.syndrom.cz 20.00 (95,-/100,-)

 

12. ne/sun „Kino“Před úsvitem

USA / Rakousko / Švýcarsko, 1995, 97 min, Režie:Richard Linklater, Romantický / Drama 19.00 (59,-)

 

13. po/mon Divadlo Rock Café uvádí: HODINA LÁSKY

„Malá Ela má Ela. Má také Tetu. Tetu má ráda. Teta nemá ráda Ela. Ale El má pro tetu dárek. A pro Elu? Telegram.“ Nikdo nás dnes nenutí opouštět naše blízké, ale přesto odcházíme. Můžeme říkat, co se nám zlíbí, ale někdy raději mlčíme. Uběhlo mnoho vteřin, hodin, dnů, měsíců i let, ale jsou věci, které se nezměnily. A o nich je HODINA LÁSKY.

Autor: Josef Topol

Hrají: Karel Kratohcvíl a Alena Bazalová

19.00 (150,-; sleva pro studenty a seniory 100,-/ předprodej v Rock Café a v síti Ticketstream)

 

14. út/tue MAGNETIK plays VANESSA www.magnetik.cz (Moimir Papalescu) vs. THOT http://www.thotweb.net/ (BG) 20.30 (200,- + poplatky/předprodej v Rock Café a síti Ticketstream, 250,- v místě)

 

15. st/wed Studio Saint Germain klubu Rock Café uvádí: BURN, BABY, BURN

Potkávají se kdesi u opuštěné benzinové pumpy, která se stává průsečíkem jejich životů i příběhů. „Rezavé cedule, zborcené zdi, království plevele. Zapomenutá uprostřed žlutého pole, smetiště u cesty, kde nikdo nejezdí.“ Poetický text složený z dialogů dvou dívek, na první pohled odlišných, při bližším seznámení však mnohým podobných.
Autorka: Carine Lacroixová, Překlad a režie: Jaromír Janeček, Hrají: Týna Průchová, Dana Marková, Hudba: Matěj Křístek a Jiří Konvalinka.

19.00 (210,-; sleva pro studenty a seniory 150,-/ předprodej v Rock Café a v síti Ticketstream)

 

16. čt/thu PERIPHERY http://www.myspace.com/periphery (USA) + support 19.00 (předprodej za 350,- přes www.obscure.cz, dále 350,- + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream/390,- v místě)

Jeden z čelních představitelů djent/mathcore progressive metalu přijíždí do Prahy v rámci svého evropského turné, které bude předcházet očekávanému vydání hned dvou nových alb, které by měly spatřit světlo světa v průběhu tohoto roku!

 

17. pá/fri „Help To Pejskové Fest 2012“: HOUBA http://www.houba.info (+Tom77 – křest společného CD!!!), N.V.Ú. http://www.nvu.cz , NEŽFALEŠ http://www.nezfales.net, ATD http://bandzone.cz/atd , MELODY BOYS 19.00 (130,-)

foto: archiv kapely_promo 2010

 

18. so/sat „BattleNight no.19“: Live: JAMES COLE & DJ SCARFACE,Zverina & Shomi(SK), H.Z.M.DEZERT, Freestyle o 10.000,- (registrace na www.battlenight.cz), Beatbox show: BeatSolčyDJs: PYEL, KWÉ

Porota: Jaro Vacek, Poeta, Rawal 19.00(150,- + poplatky/předprodej pouze v síti Ticketstream, 200,- v místě)

 

19. ne/sun „Kino“Před úsvitem

USA / Rakousko / Švýcarsko, 1995, 97 min, Režie:Richard Linklater, Romantický / Drama 19.00 (59,-)

 

20. po/mon Divadlo Rock Café uvádí: Hungry theatre company – DIABOLUS

Pohybové divadlo Hungry Theatre Company uvádí hru o ďáblovi, hru o lidech s původem v ráji, ale vlastně o každém z nás. O tom, že nejsme špatní, protože chceme, ale protože to jinak neumíme. Hru beze slov, protože slova nejsou až tak důležitá, zatímco tělo neklame. Hru o omezeních, která jsou nesnesitelná. Co s nimi?

Námět a režie: ALEXEJ BYČEK

20.00 (200,-; sleva pro studenty a seniory 150,-/ předprodej v Rock Café a v síti Ticketstream)

 

21. út/tueFreeZone“: AUDIO ATTACHÉ http://bandzone.cz/audioatache, JENNY´S BIRTHDAY http://bandzone.cz/jennysbirthday, LAJKY http://www.lajky.net 20.00 -vstup zdarma/free entrance!!!

 

22. st/wed „HelpMusic Party aneb mejdánek pro Martinku“ :GOODFELLAS http://bandzone.cz/goodfellas, FIRST CLASS TICKET (GER) http://bandzone.cz/firstclassticket, CIVILNÍ OBRANA http://bandzone.cz/civilniobrana, SEASON CRACK http://bandzone.cz/seasoncrack19.30 (100,-)

 

23. čt/thuMUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entrance!!!

 

24. pá/fri „Rock Café Contest“: KLIKA http://www.klikaband.cz, LOST IN NEW YORK http://bandzone.cz/lostinnewyork, iDollshttp://bandzone.cz/idolls(aktuální info na www.rockcafe.cz); 19.30 (50,-)

 

25. so/sat „Bonecrusher Fest“:Carnifex http://www.myspace.com/carnifexmetal (USA), Beneath The Massacre http://www.myspace.com/btm (CAN), Within the Ruins http://www.myspace.com/withintheruins(USA), Molotov Solution www.myspace.com/molotovsolution (USA), Betraying the Martyrs http://www.myspace.com/betrayingthemartyrs (FR) 19.00 (předprodej za 420,- přes www.obscure.cz, dále 420,- + poplatky v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream, 450,- v místě)

Další ročník vyhlášeného putovního turné Bonecrusher přiveze do Prahy tradičně silný line-up!!!

 

26. ne/sun „MUSIC BAR“ – vstup zdarma/free entrance!!!

 

27. po/mon Divadlo Aqualung:PÁN ČASU, TYRANIE OKAMŽIKU

Uto Kain, HZA, Jiří Havelka a kolektiv

Divadelní adventura za hranici času vzniklá na motivy stejnojmenného komiksu dua Uto Kain (Filip Novák) a HZA (Jan Bažant) oceněného první cenou na ComiCZaward 2005. Stanete se svědky řetězce událostí, které můžou rozhodnout o osudu celého světa. Představení vzniklo na lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.

Režie: Jiří Havelka a kolektiv, Scéna: Hza Bažant

Hrají: Jiří Panzner, Petra Horváthová, Eva Leimbergerová, Lubor Šplíchal a další

20.00(210,-; sleva pro studenty a seniory 150,-/ předprodej v Rock Café a v síti Ticketstream)

 

28. út/tue „FreeZone“: INNER TALKS http://bandzone.cz/innertalks(křest CD), THE VIBRATIONS http://bandzone.cz/thevibrations + host 19.00 – vstup zdarma/free entrance!!!

 

29. st/wed „Sexy Guys Don´t End“ : NICELANDwww.niceland.cz (poslední koncert v původní sestavě!!!), support: RARA AVIShttp://raraavis.info 20.30 (80,-/100,-)

 

foto: archiv kapely

 

Pozor – na 18.3. připravujeme již 9. „Open Mike“!

Zájemci o účast – pište na: michaelkyselka@centrum.cz

 

Galerie: „Ztělesnění duševna“ 1. 2. – 29. 2. 2012

Výstava „Ztělesnění duševna“ představuje sedmdesát velkoformátových reprodukcí výtvarných děl umělců, kteří mají osobní zkušenosti s některým z duševních onemocnění. Psychická onemocnění a traumata patří nepochybně mezi nejzávažnější z překážek mezilidské komunikace. A to jak z hlediska těch, kdo daným onemocněním trpí, tak i těch, kdo bezradně stojí před neprostupnou zdí jejich mlčení. Cokoli, co skrz onu zeď přece jen občas proniká, je důležité pro navázání kontaktu. A navázání kontaktu je zde nejen nezbytné jak pro duševně nemocné, ale i navýsost inspirativní pro sebereflexi člověka „zvenčí“.

 

 

Vstupenky na všechny koncerty (není-li uvedeno jinak) je možné zakoupit za uvedené ceny + 5Kč manipulační poplatek v šatně klubu Rock Café dle otevírací doby:

pondělí, středa, pátek 15.00-19.00

Na realizaci projektu „Rock Café – multikulturní výchovné“ v roce 2012 poskytlo

hl. město Praha účelovou dotaci ve výši 8 mil. Kč.