Než začne točit s basákem Led Zeppelin, stihne odehrát 4 koncerty v Čechách!
22.3.2012
20.00
23.3.2012
20.00
24.3.2012
20.00
25.3.2012
20.00

foto: archiv_Janet Robin

Na svém kontě má tři sólová alba a v portfoliu mnoho umělců zvučných jmen od Meredith Brooks přes Melissu Etheridge až k legendárním Heart nebo Fleetwood Mac. Řeč je o virtuózní americké kytaristce a zpěvačce Janet Robin, která se může pochlubit i tím, že byla jedinou ženskou žákyní dnes již zemřelého Randyho Rhoadse od Ozzyho Osbourna.

Živelná kytaristka, jenž dokáže hrát na svůj nástroj i zuby, se letos chystá nahrávat nové album pod producentským dohledem legendárního basáka Led Zeppelin, Johna Paula Jonese. Ještě před tím však vyráží na evropské turné, během kterého se stihne čtyřikrát zastavit v Čechách a na Moravě.

Na zdejších koncertech ji doprovodí muzikanti pohybující se okolo české kapely November 2nd – kytarista Roman Helcl (Anna K.), baskytarista Vašek Vávra (Clou) a bubeník Daniel Šoltis (Vertigo, Lenka Dusilová, IMT Smile). „Stejní muzikanti mě už doprovázeli na posledním českém turné před dvěma lety a bylo to vážně skvělé. Ostatně jsme vyrůstali na stejné muzice, takže jsme si nemuseli na zkouškách nic vysvětlovat. Mám pocit, jako kdybych s nimi hrála odjakživa, takže se naživo dokážeme hodně odvázat. Posluchači se mají na co těšit,“ říká Janet Robin.

Svůj koncertní program postaví na skladbách ze své poslední desky Everything Has Changed (Hypertension Music), která je zajímavá už jen tím, jak vznikala. V proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe – Cash Cabin (známé například z filmu Walk the Line) jej produkoval Cashův syn John Carter Cash s přispěním Cashova zvukaře Chucka Turnera a spoluhráčů „muže v černém“. Výsledkem však není, jak by se dalo předpokládat, náhravka s prvky country, ale živelné album písničkářky, která vychází z rockových kořenů.

Posluchači na koncertech uslyší i novinky, které hodlám letos natočit s producentem Johnem P. Jonesem, někdejším baskytaristou Led Zeppelin. Spolupráce s ním bude splněním mého snu. Na této kapele jsem totiž vyrůstala,“ dodává Robin, která po Čechách ve svém evropském turné pokračuje ve Francii, Německu a Velké Británii.


JANET ROBIN (koncerty v ČR)

čt 22. března HRANICE – divadlo Stará střelnice

pá 23. března – UHERSKÝ BROD – kino Máj

so 24 března JIHLAVA – Chilli Café

ne 25. března PRAHA – Jazz Dock