Načeva chystá nové album Milostný slabiky!
14.5.2013
20.00
20.00

zdroj: archiv kapely

 

Zpěvačka Monika Načeva a kytarista Justin Lavash dokončují nahrávání nového alba Milostný slabiky. Deska, jejíž inspirací jsou básně Sylvy Fischerové, vyjde začátkem května, křest se uskuteční 14. 5. v pražském prostoru NoD. Prostředky na vydání alba sbírají hudebníci pomocí portálu hromadného financování Hithit.cz.

 

Načeva na svém již sedmém studiovém albu opět zhudebňuje básně. „ Od začátku kariéry jsem vždycky zhudebňovala verše. Nejdříve to byly básně Jáchyma Topola, pak dvě stě let staré verše na desce The Sick Rose a nyní to jsou verše Sylvy Fischerové. Její básně jsou silné, emocionální, skutečné a hlavně živé. Proto jsem si je vybrala pro mé písně,“ říká Načeva.

 

Hudební stránka nových skladeb stojí na nezaměnitelné, divoké a originální kytaře Angličana Justina Lavashe, se kterým Načeva vystupuje již několik let s mixem svých starších skladeb. Jejich společné koncerty byly vždy velmi silné a úspěšné, a tak se dohodli, že nové album natočí live ve studiu přesně tak, jak se budou písničky hrát na koncertech. I v nových skladbách hudba citlivě doplňuje a podtrhává význam slov, jak jsme u Načevy zvyklí. Titulní píseň Milostný slabiky, která už koluje na rozhlasových vlnách, si můžete poslechnout zde. Součástí alba budou také elektronické remixy od různých producentů a DJs.

Finance na vydání nového alba se rozhodli Načeva s Lavashem získat prostřednictvím portálu Hithit.cz, který má za sebou již několik úspěšných projektů hromadného financování. „ Pro přispěvatele máme připravené různé odměny v podobě našich desek a nové knihy Sylvy Fischerové s podpisy a věnováním, dárky ze studia a další zajímavosti,“ odkrývá Načeva způsoby, jak se odmění podporovatelům. Zajímavým suvenýrem pro fanoušky zpěvačky bude bezpochyby studiový mikrofon, na který se deska nahrávala. Na vydání Milostných slabik mohou zájemci přispívat zde.

Způsob hromadného financování nezávislých projektů se po vzoru světových serverů jako jsou Kickstarter nebo Indiegogo pomalu zabydluje i v Česku. Cílem těchto platforem je spojit kreativní projekty s lidmi, kteří je chtějí podpořit. Umělci se tak mohou obejít bez prostředníků v podobě velkých labelů a fanoušci mají jistotu, že peníze jsou efektivně využity přímo umělcem a navíc dostanou za svou podporu odměnu. Čím vyšší příspěvek, tím originálnější odměna. První vlaštovkou crowdfundingu na české hudební scéně byla úspěšná sbírka vokální skupiny Yellow Sisters. Na začátku letošního roku se povedlo prostřednictvím webu Hithit.cz vybrat finance na projekty písničkáře Xaviera Baumaxy a rappera Vladimira 518, kteří vybrali o desítky procent více, než původně žádali.

 

Křest alba Milostný slabiky proběhne 14. května v pražském Experimentálním prostoru NoD. Návštěvníci se kromě premiéry nových skladeb mohou těšit také na vizuální zážitek, o který se postará častá spolupracovnice Načevy VJ Texa.