Mississippi Heat v Lucerna Music Baru!
28.3.2017
20.00

V závěru března tohoto roku se v pražském Lucerna Music Baru představí Mississippi Heat. Přivezou s sebou tradiční blues s jedinečným zvukem.

 

Jako předkapela vystoupí česká formace Bobby and his Houdaphone.

 

Mississippi Heat se objevili jedné noci v roce 1991 v Cafe Lura v Chicagu. Tehdy kytarista Jon McDonald pozval Pierra Lacocque, aby si s ním zahrál na harmoniku. Za bicími seděl Robert Covington, který také zpíval. Byl to skvělý večer a publikum z chicagské polské čtvrti křičelo nadšením. Nyní budou mít domácí fanoušci blues jedinečnou příležitost poslechnout si tuto skvělou kapelu. 28. března se Mississippi Heat představí v pražském Lucerna Music Baru.

 

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích Goout, Ticketpro a Livermusic.

 

Hnacím motorem kapely je kapelník, skladatel a hráč na harmoniku Pierre Lacocque.

Ten má od založení kapely v roce 1991 přesnou hudební vizi. Jeho mantra je jasná a sevřená. Kapela měla vždycky orchestrální zvuk, hudebníci mají dostatek prostoru, aby se projevili, a to jak na pódiu, tak v nahrávkách. Jejich hudba je tradiční, vychází z hudebních pokladů padesátých let (Muddy Waters, Howlin’ Wolf, Jimmy Reed, Jimmy Rogers), všech skvělých hráčůi na foukací harmoniku (Big a Little Walter, The Sonny Boy Williamsons, Junior Wells, George Smith) a z mnoha výjimečných současníků (Kim Wilson, Rod Piazza a Paul deLay). Na druhé straně je blues Mississippi Heat jedinečné, protože neradi chodí vyšlapanými pěšinkami a tvoří pořád nové věci.

 

Mississippi Heat dosud vydali osm studiových alb (plus jedno DVD). Některé z jejich nahrávek získaly ocenění jako „Nejlepší chicagské bluesové cd roku“ nebo „Nejlepší bluesový koncert roku“ od časopisu Real Blues Magazine (například alba Handyman a Footprints On The Ceiling).

 

Za víc než pětadvacet let své existence kapela vystupovala na mnoha respektovaných bluesových, jazzových i multižánrových festivalech po celé Severní Americe i Evropě: namátkou na Chicago Blues Festival, Montreal International Jazz Festival, Ecaussinnes Spring Blues Festival nebo Lucerne Blues Festival.

 

Jejich aktuální album Cab Driving Man vyšlo v roce 2016.

 

Mississippi Heat jsou:

Pierre Lacocque – foukací harmonika

Inetta Visor – zpěv

Michael Dotson – kytara / zpěv

Brian Quinn – baskytara

Terrence Williams – bicí / zpěv

 

Bobby and  his Houdaphone je nový projekt českého zpěváka, kytaristy, skladatele a aranžéra Josepha „Bobby“ Houdy, který představí svoji novou kapelu. V jejich koncertním programu zazní skladby z připravovaného alba „Die Hard Man“. Zde se Bobby vrací ke svým láskám – hudbě zvané jazzblues, swing, rhythm and blues a funk.

 

Vící informací na:

www.livermusic.cz

www.mississippiheat.net

www.bobbyhouda.com

https://www.youtube.com/watch?v=yQcU-4IAzRo