Mirai slaví Narozeniny a zpívá „Neptej se, kolik mi je!“
15.9.2022
13.10.2022

Zpěvák frýdeckomístecké kapely Mirai Navrátil nedávno oslavil své třicátiny. Jako jeden z dárků si nadělil i videoklip k písni Narozeniny, kterou už fanoušci znají z nejnovějšího alba Maneki Neko. Zábavný snímek z narozeninových oslav má na svědomí režisér Kilián Vrátník (včetně scriptu a editu) a zkušený kameraman Anton Evdoshenko. Není to ale jediný důvod k oslavě. Kapela Mirai totiž už plně vyprodala svůj první koncert v O2 areně 15. září. O měsíc později, tedy 13. října, si letošní vítězové Skupiny roku svůj koncert v největší české hale zopakují. I tam už zbývá jen pár volných míst. Dosud nejvtipnější videoklip kapely Mirai je již nyní ke zhlédnutí na YouTube. 


Singl Narozeniny vznikl na prvním songwriting campu, kterého se Mirai Navrátil účastnil. „Rozlosovali nás do skupinky s jedním chorvatským producentem, Jendou Vávrou a Thomem Artwayem. Cílem bylo za pár hodin napsat, nahrát a smíchat song,“ vzpomíná Mirai. „Byl to fakt zábavný a inspirativní proces, ve kterém vás ovlivní energie jiných lidí, a tak vás to hodí úplně jinam. Rád na to vzpomínám,“ dodává. 

Po boku frontmana se ve videoklipu objevuje celá kapela – Michal Stulík, Šimon Bílý a Tomáš Javůrek, kteří jsou stylizovaní do podoby karikatur typických fotříků. Význam tracku i videoklipu přibližuje Mirai: „Cílem klipu bylo trochu zachytit myšlenku písně, a to že ještě nechci žít život starýho pupkáče, i když mi přijde, že staříci v našem videu jsou zrovna superzábavní.“  

Můžeme se tak těšit na spoustu zábavných momentů, šílených tanečních kreací i ulítlých kostýmů, které se objeví na Miraiově fiktivní oslavě, která ale probíhala v den jeho reálných narozenin v Mekáči. „Čekal jsem na to sice 30 let, ale stálo to za to a restauraci jsme měli na natáčení celou jenom pro sebe. Do klipu jsme navíc obsadili kamarády i fanoušky díky soutěži s naším meníčkem. Co víc si přát?“ říká Mirai, který nejen v klipu oslavil své třicátiny.

 „Bylo to fajn. Dělala na tom parta sympatických profíků, co ví, co dělá. Já jedinej jsem v den svých narozenin neměl ani drink, abych byl použitelný na kameru. Což bylo ale vlastně zábavný, protože by mě fakt nenapadlo, že takovouhle mega oslavu svých třicetin si budu pamatovat do posledního detailu,“ uzavírá zpěvák s úsměvem a zve na blížící se koncerty do O2 areny 15. září a 13. října.