Fenomenální bubeník King Crimson GAVIN HARRISON vystoupí 14.3. v Praze!
13.3.2013
20.00
14.3.2013
20.00

GAVIN HARRISON and 05Ric Band

(bubeník KING CRIMSON a PORCUPINE TREE na turné se svým hudebním projektem) 

13/03/2013, Bratislava – Randal Club

14/03/2013, Praha – Nová Chmelnice

 

GAVIN HARRISON, fenomenální bubeník, známý především ze svého působení v kapelách KING CRIMSON a PORCUPINE TREE, vystoupí na dvou česko-slovenských koncertech se svou doprovodnou kapelou 05Ric Band.

 

Hudební událost, která by neměla nechat v klidu žádného fajnšmekra, se chystá nejprve 13/03 do Bratislavy (Randal Club) a o den později vystoupí Mr. HARRISON a spol. v Praze v klubu Nová Chmelnice.

 

Vstupenky na oba koncerty jsou již nyní k dostání ve všech běžných předprodejních sítích, bližší informace nabídnou webové stránky pořádající agentury www.obscure.cz.

 

GAVIN HARRISON bude na aktuálním evropském turné propagovat zejména svou dosud poslední nahrávku „The Man Who Sold Himself“, která je třetím pokračováním dlouhodobé spolupráce mezi tímto fenomenálním bubeníkem a multiinstrumentalistou a zpěvákem 05Ricem. Předtím již tato dvojice stihla vyprodukovat alba „Drop“ a „Circles“.

GAVIN HARRISON ani na nejnovější nahrávce nepřestává udivovat svým výjimečným bubenickým talentem a citem. Ne nadarmo ho čtenáři prestižního Modern Drummer Magazine opětovně zvolili jako vítěze ankety o nejlepšího „progresivního bubeníka“ současnosti.

Přestože je GAVIN HARRISON nejvíce známý ze svého působení ve velikánech světové progresivní hudby KING CRIMSON nebo PORCUPINE TREE, ani jeho boční projekty, jako je právě tento s 05Ricem, by neměly zůstávat opomenuty.

Jejich vzájemná hudební spolupráce a improvizace během živých show jsou lahůdkou i pro ty nejnáročnější posluchače. Sám GAVIN HARRISON ke spolupráce s 05Ricem na nové desce dodává: „based on the greed of the financial global crisis, the empty shallowness of goal seeking without passion or for its own sake and the destructive force left behind by selfish behaviour – but the central charakter through heightened awareness and right action discovers his true calling“.

Prestižní Classic Rock Magazine nové album popisuje jako: „bristling with instrumental technique and firepower… it is peppered with a pulsating, muscular funk that pushes through generic barriers to create its own unique space.“

 

Bratislavský či pražský koncert GAVINA HARRISONA by měl být povinností nejen pro všechny příznivce KING CRIMSON nebo PORCUPINE TREE, ale také pro vyznavače hudební progrese, kterou budou v tomto případě servírovat opravdoví mistři svého oboru.