Biffy Clyro se vrací do ČR jako předskokani Guns n´ Roses
4.7.2017
20.00

foto: Austin Hargrave

 

V hudebním světě není novinkou, že hned na začátku prázdnin přivítá pražské letňanské letiště rockovou legendu Guns n´Roses. Na své Not In This Lifetime Tour, kterou odstartovali 27.května v Dublinu, navštíví více než 30 stadionů po celé Evropě a Severní Americe. Toto turné bylo megaúspěšné i v roce 2016, prodalo se na něj bezmála dva miliony vstupenek a kapela tím dokazuje, že je silnější než kdy předtím.

 

Počátky této legendy sahají do roku 1985, za pozornost ovšem stojí i kapela o něco mladší, která bude Guns n´Roses předskakovat.

 

Biffy Clyro spolu hrají od roku 1995 a po pěti letech své existence vydali první album s naprosto šíleným názvem Thekidswhopoptodaywillrocktomorrow. Do České republiky se vracejí poměrně pravidelně, poprvé u nás zahráli v roce 2010 v Lucerna Music Baru, o tři roky později v Roxy a v roce 2014 na Rock for People. Kapela je u českých fanoušků hodně oblíbená, do Lucerny se totiž vrátili ještě loni, těsně před vydáním alba Ellipsis a právě tato deska jim vynesla úspěch v podobě vrcholu žebříčku v britské hitparádě.

 

V singlu Re-arrange můžete slyšet silnou osobní zpověď zpěváka Simona Neila. Je to balada, kterou momentálně hrají česká rádia a zaznamenává velké úspěchy i na streamingových videích. Nepochybuji, že zazní naživo právě 4.7.2017 na letišti v Letňanech.

 

 

Obě kapely k nám přiváží agentura Live Nation, lístky zakoupíte v obvyklém předprodejích na portálu ticketpro.cz