Američané War Of Ages v Matrixu!
26.10.2011
20.00

War Of Ages (USA) + In The Midst of Lions (USA) + Status Praesents (Cz)

Středa 26.10.2011 Matrix klub, Praha

Ve středu 26. října do Prahy zavítá americká metalcorová banda War of Ages, aby zde poprvé živě představila aktuální album „Eternity“. War of ages v Praze hráli naposled před dvěma lety v rámci koncertní šňůry Hell on Earth tour 2009, společně s Earth Crisis a Sworn Enemy.

S War of Ages v Praze vystoupí američtí deathcoristé In the Midst of Lions a česká metalcorová parta Status Praesents. Koncert se koná ve středu 26. října v klubu Matrix na Žižkově.

Kapela War of Ages vznikla v roce 2002 v Erie v Pensylvánii, vydala čtyři studiové desky, z nichž obzvláště dvě poslední vynikají propracované kytarovými pasáže, velmi tvrdými rify a drsným zpěvem. Z výrazu kapely jsou cítit hluboké emoce, které vycházíjí z krutých zážitků dětství bratrů Leroye a Alexe Hampa, zpěváka a bubeníka kapely. Hudba ukovaná z bolesti, kterou je třeba porazit ještě větší tvrdostí. První stejnojmenná deska „War of Ages“ jim vyšla v roce 2002, aktuální deska Eternity je čtvrtá studiová deska kapely. Na nových nahrávkách hostovali členové slavné americké kapely P.O.D., kteří se s War of Ages objevili i živě na koncertech např. skladba Eternal.

War of Ages jsou hodně drsnou kapelou, dotvrzují to i vystoupení na stejném pódiu s kapelama jako Hatebreed, Terror, Unearth, As I Lay Dying, Living Sacrifice, Demon Hunter, Underoath, Sick of It All, Throwdown, Earth Crisis. Další informace: www.myspace.com/warofages

S War of Ages dorazí trochu více deathová parta In The Midst Of Lions. Její členové jsou ovlivněni různými styly, takže výsledkem je jejich deathcore, rychle se přelévající směs tech metalu, grindu a rituálních melodií. Zvukově je můžeme zařadit k partám typu Meshuggah, The Faceless, Whitechapel, and Darkest Hour. In The Midst Of Lions vydali své debutové album „Out of Darkness“ na Strike First Records, od roku 2009 vydávají na Facedown Records, kde vyšlo album „The Heart of Man“, které bylo nahráno s Jamie Kingem (Between the Buried and Me, For Today). Kapela headlinovala na Facedown Records Young & Wreckless Tour in spring 2010, zúčastnila se Scream the Prayer Tour a Ignite the World Tour 2011.

Další informace: www.myspace.com/inthemidstoflions

Spolu s americkými kapelami vystoupí česká hardcore-metalová úderka Status Praesents, která se pohybuje na české scéně už od roku 1996, na kontě má 4 desky, několik klipů, úspěšné koncertů, vystupování na akcích adrenalinových sportů, nebo také jsou autory hymny českého poháru ve fourcrossu ProX.

Další informace: www.statuspraesents.cz Metal-corový koncert kapel War Of Ages (USA), In The Midst of Lions (USA) a Status Praesents (Cz) se koná ve středu 26.10. v pražském klubu Matrix, vstupenky jsou k dostání v předprodeji www.ticketstream.cz za 190Kč, na místě budou vstupenky za 250Kč. Další informace na stránkách pořadatelů www.obscure.cz a www.matrixklub.cz