Adrian T. Bell způsobil svojí sólovkou na domácí scéně příjemné vlnobití, její křest proběhne 21. února!
21.2.2014
20.00

Adrian T. Bell z britského Newcastle, zpěvák s charakteristickým a výjimečným basbarytonem, vydal své první sólové album pod názvem Different World. Singl Realize, který znáte z rádiím je podpořený povedeným lo-fi klipem. Křest alba je naplánován na 21. února v pražském klubu La Loca.

 

Všechna tři studiová alba české indie skupiny The Prostitutes (Get me out of Here, Hometown Zombies a Deaf to the Call – z nichž posledně jmenovaná byla produkována britským producentem Youthem), ve které Adrian zpívá, si v České republice, vysloužily ocenění kritiků i fanoušků i ceny a nominace. Album Different World má přinejmenším stejné ambice. Po vydání alba začal Adrian T. Bell spolupracovat s Championship Music.

 

Ve svém sólovém projektu se Adrian spojil s vycházející hvězdou britského hudebního průmyslu Michaelem Rendallem (v minulosti při nahrávkách spolupracoval např. s kapelou Killing Joke, Paulem McCartneym, s tibetskými mnichy řádu Gyuto a mnoha dalšími) a společně vytvořili velkoryse pojatý soubor skladeb se silnými příběhy o dozrávání, milování, pádech a vstávání, o soukromých revolucích a zanechání vlastního otisku na zemi.

 

Název alba Different World odkazuje k relativně nedávným dobám, kdy bylo běžné, že vám otec dal jednu za ucho a matka vás poslala ven si hrát, než uvaří večeři. A kdy se písničky skládaly srdcem a s plným nasazením, spíš než v rámci marketingové strategie. Z rádií již můžete znát singl Realize, k němuž video natočila Adrianova čtrnáctiletá dcera Sophie.

 

O albu již vyšlo několik recenzí, Honza Vedral z MF Dnes jej ohodnotil takto: “Oproti své domovské kapele Bell na sólovce ubral plyn a působí uvolněněji. Možná i díky tomu ještě vynikla jeho schopnost napsat a po svém a přirozeně zazpívat dobrou písničku. Jeho album Different World je skvělou připomínkou doby, kdy tohle ještě bylo v hudbě podstatné.” 

Different World je bezpochyby jednou ze zásadních desek uplynulého roku. Přijďte si ji užít naživo už 21. února.