ZPĚVÁK O5 a RADEČEK SE SVLÉKL V NOVÉM VIDEOKLIPU

Kapela z jesenických hor O5 a Radeček, která o sobě naposledy dala vědět úspěšnými hity Vloupám se nebo Máš mě na svědomí, teď přichází hned se dvěma novinkami. Představuje videoklip k novému singlu Budu rád a oznamuje jarní Turné na střechách. Navazuje tak na loňský úspěch vyprodaných koncertů „blízko nebe“ v osmi městech po celé republice. Letos ovšem chystá nové lokality.

 

Po rok a půl starém Best of albu přichází O5 a Radeček s úplnou novinkou, kterou je podmanivá rytmická balada Budu rád.  Ta vznikala se stejným producentským týmem, jako duet s Márií Čírovou Vloupám se. Novinku doprovází komorní videoklip, kterému dominuje bodypainting – konkrétně nápisy na lidském těle. Navíc poprvé v historii se kapela rozhodla okořenit svůj klip milostnými scénami.

 

Zpěvák Tomino se v klipu ujal odvážné role a k natáčení romantických scén dodává: „Při představě, že budu skoro nahatý v posteli natáčet milostné scény s cizí modelkou, jsem měl takovou trému, že jsem z toho ani nespal. Jenže domluvená herečka den před natáčením účast odřekla, a tak jsem narychlo sehnal kamarádku Terezu.  A s tou jsme si natáčení nakonec krásně užili. Myslím, že to jde z klipu poznat.“

 

Radečci se ale v poslední době nevěnovali jen natáčení videoklipu. Pilně chystají Turné na střechách, které odstartuje v květnu. Kapela má v plánu zahrát na osmi střechách v zajímavých lokalitách po celé České republice.

 

Ačkoliv turné navazuje na svou loňskou úspěšnou premiéru, tradice se z něho nestane. „Nechceme se opakovat a ušít si na sebe bič nějaké povinné tradice. Chceme si nechat ten luxus svobody, abychom mohli vymýšlet zase nové věci. Takže letošní Turné na střechách je na dlouhou dobu poslední,“ vysvětluje zpěvák.

Málokterá kapela se vrátila na vrchol hitparádových žebříčků s takovou parádou jako poprocková pětice z podhůří Jeseníků O5 a Radeček. Hit Vloupám se již přes rok patří k nejhranějším písním v České republice. Píseň vyhrála také řadu hitparád a videoklip se stal ve své době nejvyhledávanějším videem na českém internetu.
Nejnovějším počinem v diskografii kapely je výběrové album Best of, které obsahuje všechny zásadní písně její dvacetileté existence. Dalším mezníkem v historii kapely je rok 2016, kdy kapela vydala ve spolupráci s Óčko TV své první DVD se záznamem akustického koncertu, který okořenila řada zajímavých hostů.

 

Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli ke stovce koncertů, jimž dává osobitost zpěvák Tomino. Objevují se také na většině festivalových podií. V roce 2016 kapela odehrála unikátní Turné na střechách, na jehož úspěch naváže v roce 2017, v nových městech a na nových střechách.

 

O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes.

 

Turné na střechách

17.05. Brno 19:30
18.05. Šumperk 17:00
18.05. Šumperk 19:30
21.05. Zábřeh 17:00
21.05. Zábřeh 19:30
24.05. Hradec Králové 19:00
25.05. Praha 19:00
26.05. Přerov 19:30
08.6 Liberec 19:30