The Tap Tap opět připravil mikulášskou nadílku!

Už po šesté si připravila kapela The Tap Tap Mikulášskou show. Zase po roce se ve Foru Karlín, přesněji 5. prosince, se uskuteční koncert s mnoha hosty. Abychom se dozvěděli, jak se na takový koncert připravují a na co se můžeme těšit, vyzpovídali jsme pro vás moderátora a tiskového mluvčího Tap Tapu Ladislava Angeloviče.

 

Jak již bylo zmíněno kapela se se svými fanoušky sejde na Mikulášskou nadílku již po šesté. Jak ale vznikla původní myšlenka?
Našeho kapelníka Šimona Ornesta  napadlo, že bychom  mohli vystoupit ve Státní Opeře po vzoru jiných slavných kapel. A když už v Opeře,  tak proč neudělat něco, co se tam normálně nedělá?

 

Dříve se Mikulášská konala i ve Státní Opeře, letos se sejdeme ve Foru Karlín. Jak dlouho se na koncert připravujete? Jsou přípravy do různých prostor rozdílné?
Státní Opera je teď v rekonstrukci a Forum Karlín nám už loni poskytlo skvělý asyl. Je to skvělý moderní prostor a místní produkce se k nám chová velice přátelsky. Oproti Státní opeře se zde publikum necítí svázáno kódem společenské konvence a minulý rok došlo (především u dětí) i na tanec.

Každoročně se na Mikulášské objevuje nespočet hostů, ani letos tomu není jinak, na koho se můžou návštěvníci těšit?
Jsme moc rádi, že naše pozvání opět přijala skvělá americká zpěvačka a houslistka  Gaelynn Lea, která si s naším zpěvákem Jirkou Holzmannem zazpívá i nový skvělý duet.

Zahrajeme hity z nové desky Noha na kolejích a zbrusu novou písničku Sako. Jako hosté s nimi vystoupí vynikající Ondřej Ruml a pěvecké sbory dívčí sbor Puellae Cantantes a Canticorum iubilo, kde zpívá i prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Ten se zhostí role, kterou byste od něj možná nečekali.

 

Folková zpěvačka a houslistka Gaelynn Lea přijíždí z USA, jak vznikla spolupráce?Gaelin vyhrála NPR Music’s 2016 Tiny Desk Contest, soutěž významného amerického rádia v konkurenci 6000 muzikantů z celých USA. A my hledáme taletované muzikanty s handicapem po celém světě.

 

Jaká bude letos nadílka? Na co se můžou návštěvníci těšit?
Přece byste nechtěli přijít o překvapení.