MATT ANDERSEN křtí CD 10:10 v Retro Music Hall (TZ)
7.10.2010
20.00

Kanaďan Matt Andersen je showman snad už od narození, jehož živá vystoupení zvedají publikum ze židlí, kamkoliv přijede. Pro svou hudbu spojující blues, roots a rock, s procítěným zpěvem a skvělou kytarou získal nadšené publikum východního pobřeží Kanady.

Po úvodním EP vydal kritiky uznávané a fanoušky oblíbené studiové nahrávky „Second time around“ a „Something In-between“, které mu přinesly hned dvě ocenění East Coast Music awards. Vystupuje jako headliner mnoha festivalů, má nabitý program v klubech i divadlech napříč severní Amerikou a Velkou Británií. Stál na stejném pódiu s veličinami jako David „Honeyboy“ Edwards, America, Randy Bachman, nedávno zesnulý Bo Diddley, Little Feat a mnohými dalšími.

Matt nedávno úspěšně dokončil britské turné i s živým přenosem na BBC, jeho vystoupení dosáhla počtu 200 za rok v severní Americe a v mnoha jiných částech světa. Minulý rok v prosinci se zúčastnil CBC Vinyl Cafe tour Stuarta Mcleana.

Letos v lednu získal cenu na International Blues Challenge (IBC) v kolébce rock’n’rollu a blues, v Memphisu v Tennessee v kategorii sólový hráč. Je tak prvním Kanaďanem, který si odvezl tuto prestižní cenu za celých 26 let trvání soutěže.

Nyní vydal album s názvem 10:10, které bude 7.10.2010 křtít v klubu RETRO MUSIC HALL. Hostem mu budou Tonny Blues Band & Juwana Jenkins. Celá akce začíná v 20:00.

Vstupenky opět v předprodeji v síti Ticketstream www.ticketstream.cz a Eventim www.eventim.cz