Kapela Loyca bojuje za čistá města!
22.9.2010
19.00

Pražská kapela Loyca, která se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí hudební scény, se rozhodla podpořit iniciativu „Za bezpečnější dopravu v Horoměřicích“ a vystoupí v rámci dopravně-ekologické akce „Den bez aut“, která se uskuteční dne 22. 9. 2010 v Horoměřicích.

Členové skupiny Loyca se jasně staví na stranu iniciativy a myšlenka snížení automobilové dopravy ve městech je jim více než sympatická. Jak jinak může hudební skupina, která má ve znaku „ptáčka“ Loycu s českým názvem vlhovec dlouhoocasý, podpořit podobný projekt, než že na takové akci zahraje. „Já i ostatní členové Loycy jsme milovníci přírody, a proto jsme velice potěšeni, že můžeme na takové akci zahrát a tím nejen pobavit přítomné návštěvníky, ale zároveň podpořit myšlenku měst bez aut,“ dodává zpěvačka Loycy Dana Yousifová.

Akce se uskuteční v rámci již devátého ročníku tzv. Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut, který letos připadá na týden od 16. – 22. září 2010. Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst, které upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou ve městech a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy.

Akce se uskuteční mezi 15. a 18. hodinou a nabídne návštěvníkům opravdu pestrý program. Kromě hudebního vystoupení kapely Loyca dále vystoupí skupiny Bonebroke či Parade March. Je připravené i dopravní hřiště a spousta soutěží.

Více o kapele Loyca na www.loyca.cz