Dámská jízda ve Futuru!
15.2.2012
20.00

Už příští středu 15.2. 2012 proběhne v klubu Futurum Music Bar (Zborovská 7, Praha 5) křest hned dvou kapel se skvělými zpěvačkami za mikrofonem. Žántí, známá především z kapely Matahari, ale i díky hlavní roli Antigony v rockoperách Antigona a Oidipus Tyranus, představí svůj nový projekt Zahara (rock-pop) a pokřtí singl „Zůstaň“. Následovat bude křest nového EP na pokračování „Taste me“ kapely Pankix (indie-rock) v čele se Sany, krásnou frontmankou s balkánskou krví v žilách. Role kmotrů se ujmou přátelé Pankix, zpěvačka Ema Brabcová (Luno, ex-Khoiba) a hudební publicista Petr Korál.

 

Zahara vznikla v červnu 2011, ženské trio této kapely tvoří Žántí s Hankou Vaníkovou (ex-Linda Carter a Boa) a Evou Hosnedlovou (ex-Matahari, nyní kapela Unique Future). „Měla jsem v šuplíku tolik skladeb, že stačily na celý repertoár jedné kapely. Některé vznikly už před lety, některé poměrně nedávno a jsou doplněné i skladbami dalších členů. Původně měla být Zahara kapela s nějakým netradičním nástrojem, ale nakonec jsme skončili u klasického obsazení, některé plány není až tak jednoduché realizovat. A s Pankix jsme s Matahari na podzim odjeli turné, byla to fajn spolupráce, tak proto i ten společný křest,“ vysvětluje Žántí. Rockerky doplňuje zkušená rytmická sekce, baskytarista Petr Klementis a bubeník Zdeněk Puchmeltr, kteří si spolu zahráli například před
světově známou kapelou Apocalyptica.

httpv://www.youtube.com/watch?v=yCPtScFPJms 

Pankix působí na české klubové scéně přes deset let a má pověst talentované a stále se zlepšující kapely. „Poslední rok byl pro nás
rokem velkejch změn a začátkem nový éry. Hrajem v jiný sestavě, kromě pro nás tradičních elektrických houslí jsme přidali samply
a ubrali jednu kytaru, přišel k nám skvělej bubeník Roman Sobotka… A taky kytarista Jarda, kterýho si můžou fanoušci pamatovat jako zpěváka Albionu, jedný z prvních emo kapel u nás. Hlavně díky němu jsme se víc posunuli směrem k indierocku,“ shrnuje zpěvačka Sany.

 

foto: archiv kapely

 

„Taste me“ je koncipováno jako CD na pokračování. Zatím obsahuje 4 tracky, ale do konce roku 2012 se bude postupně rozšiřovat, až doroste v plnohodnotné LP. Pankix ho nabízí svým fanouškům ke stažení zdarma či za dobrovolný příspěvek na webu www.pankix.cz . Jedna ze skladeb, Sečna, byla minulý týden nasazena do hitparády Česká desítka na rádiu Rock Zone.

 

Třetí kapela, na kterou se můžete těšit, je Loco Loco (rock-screamo), jehož zakladatelem je pro změnu kytarista Matahari Kousek.

 foto: archiv kapely_promo 2011

Večer plný skvělé muziky bude zpestřen netradičně módní přehlídkou značky Iron Fist. Lístky můžete zakoupit již nyní v síti Ticketpro.