Hip Hop Kemp slaví 15 let!
18.8.2016
19.8.2016
20.8.2016

Hip Hop Kemp – jedna z největších hiphopových akcí na světě, kterou televizní společnost CNN zařadila mezi 50 nejlepších festivalů planety, oslaví letos v srpnu 15 let své existence.

 

Velkolepá oslava potrvá tři dny (od 18. do 20.srpna) a místo občanky festival dostane hvězdné gratulanty s legendami amerického rapu Method Manem & Redmanem z ikonických Wu-Tang Clan v čele!

 

“Pokud slavíte jubileum jako je 15. ročník festivalu, určitě byste chtěli nějakého důstojného gratulanta, který by vás tam v tenhle moment doprovodil. Ve světě rapu asi není nikdo, kdo by se na to hodil více, než právě Method Man a Redman,” poznamenal na adresu dua, jehož živelná vystoupení jsou velkou party sama o sobě, dramaturg festivalu David Maryško. Jeho zásluhou se Hip Hop Kemp už po léta těší také pověsti festivalu výjimečné intuice v odhadu budoucích hvězd, které do Čech zpravidla přiváží jako první.

 

A letošní ročník nebude výjimkou. Českou live premiéru si v srpnu ve Festivalparku odbude Machine Gun Kelly – fanouškům lépe známý jako MGK, který prorazil do širšího povědomí vloni deskou General Admission. Kromě něho se z mladých, kterým je ale předpovídána velká budoucnost, na festivalu objeví The Underachievers z New Yorku, mladičký A-F-R-O a v neposlední řadě nový objev Dr. Dreho Anderson .Paak!

 

Skutečnou lahůdkou bude A Special Sean Price Tribute (Boot Camp Clik feat. Buckshot, Smif N Wessun, Rock of Heltah Skeltah & Top Dog of O.G.C.) nebo vystoupení další americké dvojice Pete Rock & CL Smooth.

 

A tím to ještě nekončí. Ačkoliv line-up Hip Hop Kempu čítá už v tuhle chvíli na padesát! jmen, v následujících dnech a týdnech se bude nadále rozrůstat. Zejména o zástupce české a slovenské hip hopové elity, která i letos bude zastoupena v hojném počtu. Už teď je jisté, že na jednom z pěti pódiích se ukáže vítěz Anděla Smack, veteráni PSH, Paulie Garand a Kenny Rough nebo slovenský Pil C.

 

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 koupíte online na www.hiphopkemp.cz nebo v kamenných obchodech Queens v Praze, Brně a Ostravě a nově také v Senovážné 6 v Praze. Klasická třídenní vstupenka do konce června stojí 1700 korun, VIP lístek vyjde na 3100 korun.

Hip Hop Kemp 2016 line up:

METHOD MAN & REDMAN /USA/

MACHINE GUN KELLY /USA/

ANDERSON .PAAK & THE FREE NATIONALS /USA/

PETE ROCK & CL SMOOTH /USA/

THE UNDERACHIEVERS /USA/

A-F-R-O /USA/

MASTA ACE /USA/

ASHER ROTH /USA/

MICK JENKINS /USA/

ARTIFACTS /USA/

JIGMASTAS /USA/

H16 /SK/

LOOPTROOP ROCKERS /SWE/

WILEY /UK/

KALIBER 44 /PL/

SMACK /CZ/

TEDE & DJ BUHH /PL/

OCEAN WISDOM /UK/

RAZ FRESCO /CAN/

DJ SPINNA /USA/

DJ NU-MARK /USA/

SYMBIZ SOUND /D/

ESKEI83 /D/

PIL C /SK/

MORLOCKK DILEMMA /D/

PAULIE GARAND & KENNY ROUGH /CZ/

MAŁPA & LIVEBAND /PL/

PRAGO UNION & CHAMPION SOUND /CZ/

AUDIO88 & YASSIN /D/

RASMENTALISM /PL/

OTSOCHODZI /PL/

PIO SQUAD /CZ/

TEXTA /AT/

JEHST /UK/

DIE PROFIS – DJ MIRKO MACHINE & SPAX /D/

OXON / REVO /PL/

CHEFKET /D/

IF /CZ/

WUZET /PL/

DAMION DAVIS /D/

JWP/BC /PL/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

LAKMANN /D/

KĘKĘ x PALUCH /PL/

SENDEMAST & GALV OF THE 3 MOONZ /D/