Dymytry pokřtí nové CD a natočí DVD (TZ)
30.9.2010
20.00

Metalová kapela Dymytry pokřtí už 30. září v pražském Lucerna Music Baru svoje nové CD Neser!. Zároveň u této příležitosti koncertu a křtu CD bude pořízeno i DVD.

 

CD Neser! bylo vydáno v první polovině července a první neoficiální křest proběhl na jednom z našich největších festivalů Masters of Rock ve Vizovicích. Tento festivalový křest se uskutečnil 15. července v rámci vystoupení kapely.

Oficiální křest však proběhne až nyní, a to konkrétně ve čtvrtek 30. září v Lucerna Music Baru v Praze. Fanoušci se samozřejmě mimo křtu mohou těšit i na koncert kapely, kde nebudou chybět právě nové skladby z křtěného CD.

Tato událost bude zároveň zaznamenávána i na DVD, kdo se však stane kmotrem CD zatím drží kapela v tajnosti.

CD Neser! obsahuje jedenáct metalových písní, které napsal převážně kytarista kapely Jirka „Dymo“ Urban mladší. O texty, se značnou mírou nadhledu a vtipu, se postaral zpěvák Honza „Protheus“ Macků.

„Chtěli jsme všem ukázat, že i v našem žánru se dají dělat české texty, a také znovu naučit lidi chodit na tvrdou muziku,“ říká k tomuto tématu zpěvák kapely.

Připomeňme, že začátkem června představila kapela singl z CD s názvem Dejte mi pít. Zároveň nás v srpnu Dymytry reprezentovali i na největším metalovém festivalu v německém Wackenu, kam se dostali na základě výhry v národním kole soutěže.

Sestava kapely

Jan „Protheus“ Macků – zpěv

Jirka „Dymo“ Urban – kytara

Jan „Gorgy“ Görgel – kytara

Artur „R2R“ Mikhailov – baskytara

Miloš Meier / Eda Štěpánek – bicí